Presne tak, z tejto chyby pani poslankyne treba vyvodiť dôsledky !

Autor: Patrik Juríček | 21.4.2009 o 22:15 | Karma článku: 11,92 | Prečítané:  1272x

Vznešený parlament slovenského národa a národnostných menšín zase raz zasadol. Múdre hlavy, výkvet spoločnosti, morálne vzory, všetci sa spojili v hľadaní najlepších riešení pri plnení svojej zákonodarnej funkcie.

Mimoriadna schôdza rozhoduje o návrhu opozičných poslancov na odvolanie novovymenovaného ministra. Nebudem sa rozpisovať o súvislostiach – všetci ich poznáme. A prišla spává správ - pani poslankyňa Radičová urobila chybu, vraj porušila rokovací poriadok a hlasovala za svoju kolegyňu, ktorá nestihla dobehnúť od rečníckeho pultu k svojmu hlasovaciemu zariadeniu v poslaneckej lavici. Skrátka, stlačila za ňu tlačidlo, pretože bola presvedčená, že vie aká je jej voľba. Taká malá nevinná výpomoc. Nemala to robiť, ale zrejme sa to tak robí, čo si budeme nahovárať.

Pani poslankyňa Radičová urobila chybu – nechala sa pri tom nachytať. A všetci tí morálne čistí začali s radosťou a vehementne vkladať rovnítka. Tento ... morálny lapsus, bezcharakterné a protizákonné konanie poslankyne Radičovej sa podla nich rovná všetkým prešľapom, falošným podpisom, chrapúnskym vyjadreniam, sprostým vyhláseniam, tunelom, tunelíkom a krádežiam. Toto je tá chvíľa, na ktorú ustrašená dušička toľko čakala ….. Je taká ako my ! Pcha, vždy sme to hovorili, a prezidentkou chcela byť ! Udrime si, kým nieje neskoro, kričme hlasno, ospravedlní to aj naše vlastné chyby. Očiernime ju koľko sa dá, nech žiarivo vynikne naša vlastná beloba.

Nechcem ospravedlňovať ani relativizovať konanie pani poslankyne, urobila chybu a priznala si to. Je ochotná znášať následky. Padli výzvy spravodlivých a čestných na vzdanie sa poslaneckého mandátu a rozhodnutie podľa zákona urobí hriešnica sama. Ale ak ona postaví latku politickej kultúry tak vysoko, nedovoľme ostatným tú istú latku neustále s úsmevom na tvári podliezať. Netvárme sa, že 1 sa bude rovnať 100 keď pridáme dve nuly.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Juhoafrický kmeň môže uniknúť imunite

Protilátky nezneutralizovali vírus dostatočne.

Komentár Zuzany Kepplovej

Keď Fico varuje pred komunistickými maniermi

Fico sa snaží, aby jeho sympatizanti udalostiam rozumeli čo najmenej.


Už ste čítali?